Rregullat e Forumit..!!

Shko poshtë

new Rregullat e Forumit..!!

Mesazh  Admin prej Thu Feb 11, 2010 9:26 pm

Rregullat E Forumit

Mire se vini ne Love in Love

Pasi qe jeni regjistruar ne loveinlove.secretsstories.com forumi ju automatikisht keni pranuar kushtet e perdorimit dhe u jeni bindur rregullores se loveinlove forumit. Regjistrimi ne forum eshte falas. Forumi eshte ndohere nen kontroll dhe njekohesisht mirembajtja eshte pjese e rregullores. Thyerja e rregullores mund te pasoj me perjshtimin e anetarit nga forumi. Te gjitha vendimet e administratoreve jane perfundimtare.
Ky forum eshte forum i loveinlove dhe ketu preferohet te perdoret gjuha shqipe.
Rregullat kryesore të Forumit.

1. Sjellja shoqërore
Asnje shkrim me permbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do te tolerohet. Te gjitha shkrimet e tilla do te fshihen pa paralajmerim. Ketu bejne pjese edhe fotografite me permbajtje te papranueshme. Kercenimet ndaj anetareve te tjere nuk do te tolerohen. Ju jeni i mireseardhur qe te shprehni mendimet tuaj dhe te sfidoni te tjeret me mendimet apo opinionet tuaja, por ne menyre te rrespektueshme dhe pa e fyer askend.
Fyerja e anetareve mund te sjellë deri te perjashtimi i anetarit.

2. Gjuha e Forumit
Forumi i loveinlove.secretsstories.com eshte forum ne gjuhen shqipe dhe te gjitha postimet ne forum duhet te behen ne gjuhen shqipe, perveçe citimeve, teksteve te librave, termave internacional, etj. Ne forum te perdoren sa me pak lokalizmat dhe te mundohemi te shkruajme me gjuhe sa me te paster.

3. Perseritja e temave
Mos hapni tema te njejta ne shume rubrika njekohesisht. Para se te hapni nje temë shikoni se a egziston ajo teme ne Forum. Temat e perseritura do te fshihen. Ju lusim qe gjate hapjes se temave te hapni temat ne rubrikat perkatese.

4. Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature)
Logo personale nuk duhet te jete me e madhe se 100x1500 piksela. Firma juaj nuk duhet te permbaje imazhe me te medha se 350x80 piksela apo nuk duhet t'i kalojë 3 rreshta me 200 simbole.
Administratori ka te drejte te fshijë logon tuaj personale nese nuk eshte ne pajtim me Rregulloren e Forumit.

5. SPAM, Marketing
Mundohuni qe pergjigjet ne tema të jenë kuptimplota, mos të përmbajnë vetëm një emotikon apo një fjalë. Sa më shumë që të diskutojmë pasurojmë edhe dijen tonë dhe të tjerëve. Mos bëni postime ku i ftoni anëtarët e forumit që të vizitojnë faqe të tjera për qëllime komerciale (si p.sh webfaqe personale, të kompanive). Reklamimi i faqeve të tjera në Forum ndalohet. Postime të cilat përmbajnë marketing të ndonjë shërbimi apo produkti do të fshihen.

6. Identitetet e dyfishta
Nëse zbulojm? se ndonjë anëtarë po perdore dy apo me shume emra ne forum do te perjashtohet nga forumi, posaçërisht nëse paraqitet ne gjini te ndryshme.

7. Editimi i postimeve
Administratoret ose Moderatori kane te drejte te editojne apo fshijne postimet tuaja nga forumi nese jane ne kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nese mendoni se iu eshte bere e padrejte ne fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorin e Forumit.8. Ndalohet madhesia e shkronjave tek firma
Ndalohet madhesia e shkronjave tek firma, sepse humb kuptimin e postimit. Madhesia tek firma duhet te jete normal jo shkronjat e rritura shume. Ne rast se dikush rrit shkronjat tek firma e tij me nje format te madh, firma do t'iu editohet ose do te merr Verejtje.


9. Ndalohen temat rreth Hackimit
Ky forum eshte forum per oferta , andaj diqka te tille rreth hackimit nuk do te kete. Ai antar qe poston apo kerkon diqka te tille do te merr Verejtje.


10. Respekt ndaj STAFFIT te Forumit
Staffi i forumit ka nje privilegj te veeante dhe duhet te respektohet. Nese ndokush ofendon dike nga Staffi, automatikisht do te jete i perjashtuar nga Forumi


Ju Pershndet Webmastri Themelues i Forumit....

Kam Deshir Ti Rrespektoni Sepse Per Ndyshe Mund Te Largoheni NGa Forumi...
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 8
Join date : 10/02/2010

Shiko profilin e anëtarit http://loveislove.secretsstories.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi